XIAPEX® - nová možnost neoperační léčby Peyronieho choroby

Od 1.1.2016 poskytujeme nově dostupnou terapii Peyronieho choroby.

Jedná se o injekční aplikaci preparátu XIAPEX®. XIAPEX® obsahuje enzym-klostridiovou kolagenázu, která se se aplikuje injekčně do plaku v penisu. Terapie se jeví jako velmi efektivní, výše uvedený enzym rozpouští selektivně vazivo v plaku. XIAPEX® je určen pro terapii zakřivení penisu větším než 30°.

Výhody aplikace preparátu XIAPEX® jsou jednak v možnosti vyhnout se operačnímu řešení s možnými komplikacemi a dlouhým pooperačním průběhem nebo následně v případě operačního řešení využít operační metody s menším rizikem pooperačních komplikací a s kratší rekonvalescencí.

Terapie se provádí v cyklech, který vždy obsahuje 2 injekce XIAPEX® v rozpětí 3 dnů. Interval mezi cykly je 6 týdnů. Předpokládaný požadovaný efekt by mohl být po 2-3 cyklech.

Tato terapie zatím není zdravotními pojišťovnami hrazena. Cena za jeden cyklus (2 injekce) je na našem pracovišti 45.000,- Kč XIAPEX® je možné aplikovat pouze na akreditovaných pracovištích pro tuto léčbu. ANDROPHARM medical s.r.o. je momentálně jedině pracoviště v Moravskoslezském kraji.

XIAPEX® - SPC přípravku